Konto oszczędnościowe

kasa

Chciałbyś pomnożyć posiadany kapitał pieniężny, ale w ofercie lokat bankowych nie podoba Ci się fakt, że nie możesz najczęściej wypłacać swoich pieniędzy kiedy przyjdzie taka potrzeba ? Jest alternatywa dla Twoich problemów i zaraz ją poznasz.

Wiele osób nie decyduje się podpisać umowy o lokatę bankową z bardzo proste powodu – nie wiedzą co ich czeka, a powierzanie pieniędzy i zamrażanie ich na pewien okres nie za bardzo wchodzi w grę. Chociaż lokaty bankowe oferują całkiem pokaźne oprocentowanie, które może zachęcać tych, którym wolne środki finansowe zalegają na zwykłym koncie, to jednak możliwość braku ich wypłaty w dowolnym momencie jest mało zachęcająca. Wyobraźmy sobie, że mamy 10 000 zł wolnych środków pieniężnych, wpłacimy je na lokatę bankową, której umowa przewiduje 6-miesięczny okres trwania. Co jeśli po miesiącu popsuje się nam auto, telewizor i do tego lodówka ? Skąd wziąć pieniądze ? Trzeba będzie zlikwidować lokatę, tym samym tracąc wszystkie zgromadzone odsetki. Istnieje jednak skuteczne rozwiązanie, które można zastosować, gdy chcemy oszczędzać, ale boimy się tego, że nie będziemy mogli wypłacić pieniędzy. Możemy wtedy założyć tak zwane konto oszczędnościowe, czyli produkt finansowy podobny do zwykłego konta, z którego korzystamy na co dzień, ale przybierającego niemal wszystkie cechy lokaty bankowej.

Wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe, będziemy otrzymywali odsetki z tego tytułu, adekwatne do posiadanego budżetu oraz danej oferty banku. Dodatkowo z konta oszczędnościowego będziemy mogli wypłacić pieniądze w dowolnym momencie, chociaż często jest tak, że w danym miesiącu tylko jedna wypłata jest darmowa. Za każdą kolejną, bank będzie naliczał dodatkowe opłaty, chociaż szczegóły należy sprawdzić w ofercie danego banku. Może się zdarzyć tak, że twój bank oferuje nawet kilka darmowych wypłat do Twojego konta oszczędnościowego, dlatego będziesz mógł spokojnie dysponować swoimi pieniędzmi, które dodatkowo będą na siebie zarabiały każdego miesiąca. Wydaj się zatem, że oferta kont oszczędnościowych jest bardzo interesująca, szczególnie dla osób, które posiadają już jakieś oszczędności, każdego miesiąca otrzymują kolejne wynagrodzenie z pracy, a dodatkowo nie zdarza się im wydawać za dużo pieniędzy.

Tagi