Toniesz w długach? Pomyśl o kredycie konsolidacyjnym!

cash

Zanim się zorientujesz, wiele małych rachunków sumuje się w ogromną kwotę, która grozi odebraniem większości wynagrodzenia.. co miesiąc! Jeśli problemy z zadłużeniem jeszcze nie osiągnęły poważnych proporcji, jeśli jeszcze nie przekroczyłeś tego ważnego punktu bez powrotu - istnieje lekarstwo na rozwiązanie wszystkich twoich problemów z zadłużeniem.

W żargonie finansowym znamy to jako jako „konsolidacja długu” co oznacza po prostu zastąpienie wielu małych długów jednym lub dwoma dużymi długami – zamieniając go w kredyt konsolidacyjny. Może to na pierwszy rzut oka nie brzmi jak wielka sprawa. Jednak efekt może być naprawdę magiczny. To powinno być jak najprostsze. Proste inwestycje, proste ubezpieczenie, proste długi itp. takie podejście jest wystarczające, aby zapewnić Ci doskonałe finansowo życie. Nie potrzebujesz skomplikowanych produktów, abyś był bogaty.

Konsolidacja zadłużenia upraszcza profil zadłużenia, ponieważ może on zmniejszyć obciążenie na wiele różnych sposobów. Jak można się było spodziewać, śledzenie kilku pożyczek i próba zapłaty różnych rachunków w innym terminie jest żmudną sprawą. Nawet jeśli masz możliwość obsługi wszystkich swoich długów, łatwo jest przegapić płatności, gdy liczba jest zbyt duża. I w niedługim czasie może się zmienić w gigantyczny problem. Kiedy konsolidujesz wszystkie swoje długi w jeden lub dwa, uzyskasz znacznie lepszą perspektywę swojego obrazu finansowego, a problemy z zadłużeniem wydają się znacznie mniej alarmujące.

Mniejsze odsetki – jeden dług

Różne długi mają różne stawki. Ponadto istnieje dodatkowe odsetki karne, gdy domyślnie przekroczysz termin spłaty. Gdy bierzesz jedną pożyczkę na spłatę wielu długów, wypłata odsetek od tej nowej pożyczki jest prawie na pewno niższa niż suma odsetek od wielu pożyczek osób fizycznych. To podwójna bonanza. Po pierwsze, Twoja miesięczna wypłata zmniejsza się. Dwie mniejsze wypłaty oznaczają więcej gotówki, co może być pomocne w przyspieszeniu redukcji zadłużenia. Tak więc w krótkim czasie zobaczysz gwałtowny spadek wysokości swoich zobowiązań.

Mniejsza presja czasu

Jednym z kluczowych aspektów zbyt wielu długów jest zbyt wiele brakujących płatności. Naturalnie więc jesteś pod ogromną presją tych licznych niezapłaconych rachunków. I pomimo twoich dobrych intencji, możesz nie mieć środków, aby zapłacić im za jednym zamachem. Co jeśli masz możliwość spłaty zaległej kwoty w ratach? Łączenie długów przychodzi na ratunek poprzez rozłożenie tych zaległych płatności na dłuższy okres.