Oferty kredytowe na przestrzeni lat

W ciągu ostatnich kilkunastu lat oferty kredytowe jak również sam proces przyznawania kredytów uległy wielu zmianom. Na pewno jest do nich znacznie łatwiejszy dostęp i tym samym o wiele więcej osób może je bez problemów uzyskać, zobacz na KredytoMania.EU ile osób dostaje teraz kredyty i jakie to proste.

Banki zmuszone są do poszukiwania nowych rozwiązań w związku z między innymi coraz większą konkurencją na rynku sług bankowych. Tylko proponując ciekawe oferty mogą liczyć na zainteresowanie nimi jak również większą ilość osób, które się na nie zdecydują. Przez długi czas wystarczyło, aby bank zaproponował niższe od konkurencji oprocentowanie, jednakże obecnie nie jest to wystarczające do zainteresowania potencjalnych klientów. Dlatego na rynku pojawiają się oferty z ciekawymi możliwościami dla zainteresowanych nimi osób.

Propozycje, które dają korzyści przede wszystkim osobom zaciągającym kredyt cieszą się chyba największą popularnością. Niemal normą obecnie stały się tak zwane wakacje kredytowe, które są ciekawym rozwiązaniem. W myśl odpowiednich zapisów umowy klienci, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązania mogą bez żadnych negatywnych konsekwencji zaprzestać spłacania rat na czas określony w umowie. Oczywiście warunki, na jakich można skorzystać z tej możliwości określa zazwyczaj szczegółowo umowa. Jednak klienci chętnie korzystają z takiego rozwiązania zwłaszcza w sytuacji, gdy pojawiają się nagłe wydatki. Wówczas zamiast zaciągania nowego zobowiązania na ich pokrycie wystarczy skorzystać z takiej opcji, aby bez problemu i bez nadwerężania budżetu domowego uregulować wszystkie należności.

Jedną z bardzo widocznych różnic pomiędzy ofertami kredytowymi kiedyś i dzisiaj jest na pewno ilość dokumentów, jakie klient musi dostarczyć do rozpatrzenia wniosku. Bardzo duża ilość odpowiednich zaświadczeń i konieczność oczekiwania na nie powodowała, że bardzo często rozpatrzenie wniosku zajmowało bardzo wiele czasu. Dzisiaj jednak banki wiele rzeczy mogą sprawdzić online w ciągu kilku chwil co eliminuje konieczność dostarczania przez klientów wielu zaświadczeń. To zaś znacznie skraca czas, który jest potrzebny bankom na podjęcie decyzji, nawet do kilkunastu minut. Wiele z nich przy kredytach w wysokości do kilkunastu tysięcy nie wymaga również od klienta żadnego zaświadczenia o dochodach, wystarczy im jedynie oświadczenia klienta.

Poza ciekawymi propozycjami banki starają się także doceniać tych klientów, którzy już korzystają z ich usług, w szczególności tych, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Dla nich bardzo często przygotowywane są indywidualne oferty, bazujące zazwyczaj na ich obrotach na koncie. Mowa tutaj nie tylko o indywidualnie ustalonym oprocentowaniu, ale również o wysokości kredytu czy okresie spłaty. Takie propozycje są często wybierane, nie tylko ze względu na atrakcyjne ich warunki ale również na dużą łatwość uzyskania takiego kredytu. Propozycje kierowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej zazwyczaj wymagają jedynie zaakceptowania poprzez kliknięcie myszką, bez konieczności przesyłania jakichkolwiek dokumentów. Często także w ciągu kilku czy kilkunastu minut klient ma do dyspozycji kwotę kredytu na koncie.